Graham odkrył ostatnio idealny sposób na wykorzystanie Nintendo DS Lite. Dzięki dokładnie takiej samej rozdzielczości ekranu idealnie sprawdza się na nim emulator ZX Spectrum, ZXDS.
Graham nagrał właśnie wyjątkowy podcast, w którym omawia wspaniały, otwarty emulator VCV Eurorack, o którym często tu pisał. Zastanawia się też nad bardziej regularnym tworzeniem podcastów o syntezatorach.
Komunikator Jami posiada aplikacje klienckie dla wszystkich popularnych systemów i obiecuje maksimum anonimowości przy rozmowach oraz połączenia głosowe i wideo przy braku centralnych serwerów.
Z pomocą PeerTube’a możemy publikować nasze filmy bez ograniczeń obecnych na YouTubie i podobnych jemu platformach.
Readline zapewnia bogaty zestaw narzędzi do pracy z tekstem oraz szybkiego i efektywnego poruszania się w wierszu poleceń.
Zastępujemy chmurowe, własnościowe usługi do tworzenia powiadomień rozwiązaniami otwartymi, uruchamianymi na własnych serwerach.
Jeśli szukamy aplikacji w formacie AppImage, Flatpak lub Snap, Chob pomoże nam je odnaleźć z poziomu wiersza poleceń na podstawie słów kluczowych.
Foliate to czytnik książek elektronicznych, w którym wiele funkcji takich jak system zakładek, tłumaczenie i czytanie na głos można dostosować do naszych potrzeb.
Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, by korzystać z aplikacji Androida na pulpicie Linuksa? Dzięki duetowi Anbox i Snap możemy uruchamiać takie programy w wirtualnym środowisku Linuksa.
Pencil2D, łatwy w użyciu program do rysowania i animacji 2D. Umożliwia szybkie tworzenie małych animacji, ale pomimo prostego interfejsu pomoc przy pierwszych krokach może być bardzo przydatna.
Jeśli pracujemy w wierszu poleceń, efektywne korzystanie z historii poleceń Basha może pomóc nam oszczędzić czas. McFly rozbudowuje możliwości historii Basha, ułatwiając znajdowanie uprzednio użytych poleceń.
Jeśli szukamy mediów społecznościowych, w których użytkownik ma większą kontrolę, w Fediwersum znajdziemy wiele możliwości, a między nimi popularnego Mastodona.
Zwiększamy naszą produktywność w wierszu poleceń Linuksa za pomocą menedżera zadań TaskBook oraz notatek w nim wykonywanych.
Narzędzia typu zrób to sam oraz skrypty powłoki potrafią w dużym stopniu usprawnić pod Linuksem pracę ze zdjęciami.
Podobnie jak jego poprzednicy, ten superlekki system operacyjny jest szybki, uniwersalny i ma łatwy do opanowania interfejs.