Jednym z niezwykłych aspektów Linuksa jest fakt, że zawsze można zrobić kolejny krok, i jeszcze jeden – i tak w nieskończoność. Nawet jeśli wydaje się, że doszliśmy do granic możliwości sprzętu i oprogramowania, często okazuje się, że możemy zrobić coś jeszcze.
Mermaid umożliwia tworzenie diagramów i wykresów na podstawie prostych wyrażeń tekstowych.
Graham odrywa się od aktualizowania Arch Linuksa, by ruszyć na poszukiwanie najlepszych nowinek w świecie wolnego oprogramowania.
Przenosimy zawartość płyt audio CD na komputer i konwertujemy zawartość katalogów z muzyką, za pomocą SounKonvertera i Fre:ac.
Gdybyśmy ko rzystali jedynie z Firefoksa i LibreOffice’a, prawdopodobnie nie potrzebowalibyśmy czasopisma o Linuksie. Częścią rozrywki płynącej z czytania (i tworzenia!) magazynu komputerowego jest odkrywanie narzędzi, których wcześniej nie znaliśmy.
Edytujemy grafiki wektorowe przy użyciu Gravit Designera i zapisujemy wyniki swojej pracy w formatach SVG, PNG i JPEG.
Czasy szczytowej ekscytacji podcastami mamy już za sobą. Niemniej jeśli mamy coś do przekazania, cyfrowe nagranie audio jest bardzo skutecznym środkiem komunikacyjnym. Za pomocą Audacity łatwo stworzymy podcasty na Linuksie.
Ach, popsuty system! Linux daje nam ogromne możliwości, wiąże się jednak z nimi równie duże niebezpieczeństwo: wystarczy kilka nieopatrznych ruchów, by doprowadzić system to stanu nieużywalności. Przywrócenie go do życia może kosztować nas wiele czasu i energii. Na szczęście jednak zawsze możemy liczyć na kreatywność społeczności Wolnego Oprogramowania!
Mając pod ręką gitarę i program Nootka, nauczysz się czytać klasyczny zapis nutowy oraz poćwiczysz swoją dokładność i refleks.
To poręcznie narzędzie umożliwia wymianę plików między komputerami z Linuksem, macOS-em, Windows i Androidem.
Wielu użytkowników Linuksa żywi ukrytą nadzieję, że pewnego dnia ich system operacyjny wyeliminuje zamkniętą konkurencję; jak jednak wiemy, epoka ta jeszcze nie nadeszła. Komunikacja z innymi systemami to część linuksowej przygody.
Compendium porządkuje pomysły i przemyślenia, łącząc je i tworząc z nich złożoną mapę, z pomocą której wyciągniemy wnioski i wydamy decyzje.
NAJCIEKAWSZE PROJEKTY ze świata wolnego i otwartego oprogramowania. Graham Morrison przygląda się aplikacjom takim jak KIT Scenarist, Inboxer 1.0, Tungsten, rtl_433, Oil 0.3.0 czy Etcher 1.3.0.