Nate bada najlepsze FOSS, w tym najnowszy pulpit Xfce, narzędzie do testowania dźwięku, turową grę z czołgami i aplikację do bezpiecznego udostępniania poufnych wiadomości i plików.
Nate odkrywa najlepsze FOSS, w tym ultrabezpieczną przeglądarkę LibreWolf, nowe funkcje calibre, elegancki interfejs GnuPG i bezbłędną graficznie ewolucję sim Thrive.
W wielokrotnie nagradzanej grze niezależnej Papers, Please gracz sprawdza dane uwierzytelniające osób, które próbują dostać się do fikcyjnego państwa Arstotzka. Ze względu na to, że gracz odczuwa presję związaną z podejmowaniem decyzji, gra jest bardziej ekscytująca, niż mogłoby się Tło fabularne gry Papers, Please: po sześciu latach wojny Arstotzka zawiera pokój z sąsiednim państwem Kolechia. Przygraniczne miasto Grestin leży pośrodku i jest podzielone na dwie części należące do obu państw. Wcielamy się w rolę mieszkańca East Grestin, który wygrał konkurs na stanowisko strażnika granicznego w październiku 1982 roku.
Nate odkrywa najciekawsze aplikacje i rozwiązania (tzw. FOSS), w tym najnowszy pulpit Plasma, aplikację zmieniającą telefon komórkowy w krótkofalówkę oraz niezrównaną cyfrową stację roboczą audio.
Twoje najlepsze pomysły zawsze pod ręką dzięki temu prostemu, ale skutecznemu menedżerowi wiedzy.
Osoby urodzone w późnych latach 80. i wczesnych 90. często mają u siebie pokaźną kolekcję starych gier wideo, na których tylko gromadzi się kurz. Systemy umożliwiające ich uruchomienie są obecnie coraz większą rzadkością. W tym artykule omówiono opcje archiwizowania starych gier na komputer i uruchamiania ich na nowoczesnych systemach.
Nate bada kilka najlepszych narzędzi FOSS, w tym najnowszy pulpit Gnome, zgrabną przeglądarkę modeli 3D, LibreQuake i schludne narzędzie do przeliczania walut.
Fiszki to szybki i efektywny sposób zapamiętywania istotnych informacji potrzebnych na egzaminy. Anki wykorzystuje tę starą metodę w sposób, jakiego dawniej, w czasach popularności tych klasycznych kart w formacie 3 × 5, nigdy byście się nie spodziewali.
Nate analizuje najlepsze FOSS, w tym ostatnie słowo w kompresji plików, doskonałego klienta Mastodona, fork Freeciv i losowy selektor zadań.
W tym miesiącu Nate proponuje czytelnikom pyszne smakołyki, w tym edytory kodu, wciągające gry wideo, pakiety biurowe, a nawet niezwykle przydatny samouczek pisania na klawiaturze.
Narzędzie cksfv i algorytm CRC32 nie mogą konkurować z nowoczesnymi metodami wyszukiwania plików podmienionych przez intruzów, ale jeśli po prostu sprawdzasz losowe błędy, takie jak niewłaściwie umieszczony bit, to to tradycyjne narzędzie może nadal być przydatne.
W tym miesiącu Nate ma przyjemność zaoferować wam szwedzki stół propozycji z obozu Gnome, a także kilka przysmaków międzyplatformowych.
W tym miesiącu Nate ponownie czuje się jak chłopiec w sklepie ze słodyczami, wybierając najciekawsze smaczki FOSS. Ponadto cieszy się, że znalazł sposób na zarządzanie wszystkimi swoimi Flatpakami.
Zarówno firmy, jak i prywatni użytkownicy muszą czasem utworzyć kopie zapasowe swoich treści znajdujących się online. Sprawdzamy pięć darmowych rozwiązań dla systemu Linux, które mogą pobierać i przechowywać strony internetowe lub całe witryny.
WordPress umożliwia tworzenie profesjonalnych stron internetowych bez konieczności znajomości programowania dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi, ogromnej bibliotece motywów i wtyczek oraz wbudowanym funkcjom optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.