Graham odkrył ostatnio idealny sposób na wykorzystanie Nintendo DS Lite. Dzięki dokładnie takiej samej rozdzielczości ekranu idealnie sprawdza się na nim emulator ZX Spectrum, ZXDS.
Praca z plikami multimedialnymi często wymaga konwertowania między formatami. Z pomocą MystiQ wykonamy to zadanie błyskawicznie.
Jeśli gramy na instrumencie strunowym i tworzymy własne utwory, powinniśmy zainteresować się ChordPro. Dzięki tej aplikacji łatwo zapiszemy teksty i przejścia między akordami.
Popraw swoje doświadczenia z Markdownem! Edytory Markdowna, Mark Text i VNote udostępniają szeroki wachlarz funkcji oraz opcji dla użytkowników, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać tego typu narzędzia.
theShell to lekki pulpit, który pokazuje, jak może wyglądać przyjazny interfejs, jeśli twórca nie podąża utartymi ścieżkami.
Jeśli korzystamy z Simplenote, warto sprawdzić sncli, narzędzie oparte na Pythonie, służące do synchronizowania notatek i zarządzania ich kolekcją.
Graham nagrał właśnie wyjątkowy podcast, w którym omawia wspaniały, otwarty emulator VCV Eurorack, o którym często tu pisał. Zastanawia się też nad bardziej regularnym tworzeniem podcastów o syntezatorach.
Komunikator Jami posiada aplikacje klienckie dla wszystkich popularnych systemów i obiecuje maksimum anonimowości przy rozmowach oraz połączenia głosowe i wideo przy braku centralnych serwerów.
Z pomocą PeerTube’a możemy publikować nasze filmy bez ograniczeń obecnych na YouTubie i podobnych jemu platformach.
Readline zapewnia bogaty zestaw narzędzi do pracy z tekstem oraz szybkiego i efektywnego poruszania się w wierszu poleceń.
Zastępujemy chmurowe, własnościowe usługi do tworzenia powiadomień rozwiązaniami otwartymi, uruchamianymi na własnych serwerach.
Jeśli szukamy aplikacji w formacie AppImage, Flatpak lub Snap, Chob pomoże nam je odnaleźć z poziomu wiersza poleceń na podstawie słów kluczowych.
Foliate to czytnik książek elektronicznych, w którym wiele funkcji takich jak system zakładek, tłumaczenie i czytanie na głos można dostosować do naszych potrzeb.
Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, by korzystać z aplikacji Androida na pulpicie Linuksa? Dzięki duetowi Anbox i Snap możemy uruchamiać takie programy w wirtualnym środowisku Linuksa.