Zbiorowa inteligencja - Inteligentne miasta
Miasto Messyna we Włoszech staje się inteligentne dzięki open source i IoT.
Radio na Raspberry Pi - Budujemy radio FM za pomocą RTL-SDR
RTL-SDR to tanie urządzenia USB, które potrafią odczytywać fale radiowe o częstotliwościach od 24 do 1766 MHz. Mają wiele interesujących zastosowań; jednym z bardziej praktycznych jest zbudowanie prostego radia FM.
Peek – nagrywanie screencastów w Gnome
Screencast to film pokazujący to, co dzieje się na ekranie komputera. Peek pozwala błyskawicznie tworzyć screencasty i eksportować je do popularnych formatów.
Volumio 2.0: webowy odtwarzacz dźwięku
Volumio i Raspberry Pi mogą nam pomóc rozbudować domowy system stereo o dodatkowe funkcje: obsługę wielu nowych formatów, strumieniowanie Spotify i odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników u udziałów sieciowych. Pod wieloma względami zestaw Raspberry Pi z Volumio i oficjalnym wyświetlaczem przewyższa popularne rozwiązania komercyjne.
Pod ochroną - Dostawcy, którzy chronią przed atakami DDoS
Chcąc obronić się przed atakami DDoS, właściciele witryn i serwisów internetowych często sięgają po ochronę gigantów Internetu takich jak Amazon, jednak istnieją również inne sposoby ochrony łącz inerneowych.
Melt - Odtwarzanie i edycja dźwięku i wideo w wierszu poleceń
Bez względu na to, czy jesteśmy początkujący, czy też nie, z Meltem nauczymy się edytować audio i wideo w wierszu poleceń.
Infotubisie - Warsztat administratora: Inxi
Nazwa narzędzia, któremu w tym miesiącu przyjrzy się Charly, może przypominać Teletubisie, jednak jego funkcje nie są bynajmniej dziecinne. Dzięki Inxi możemy uzyskać dokładne i szczegółowe informacje na temat sprzętu i oprogramowania zainstalowanego w danym systemie.
Automatyzacja kopii zapasowych w wierszu polecenia
Wykonywanie kopii zapasowych nie należy do ulubionych zajęć użytkowników, a nawet niektórych administratorów – bywa traktowane jak sprzątanie czy zmywanie. Z tego powodu zainteresowaliśmy się programami do wykonywania kopii zapasowej działającymi w wierszu polecenia.
Po kolei - Uczymy maszyny stanów SI rozpoznawać sekwencje wartości (Programowanie: Sekwencje SI)
Jaka liczba nastąpi po 2, 5, 7, 10, 12? Mike sprawdza, czy przygotowywane przez psychologów „testy na inteligencję” da się złamać za pomocą nowoczesnych maszyn stanowych.
Stacer: Wygodne czyszczenie systemu
Stacer to poręczne narzędzie z GUI, które pomaga w porządkowaniu systemu linuksowego.