Przeglądanie map - QMapShack wizualizuje mapy i trasy
QMapShack wyświetla szeroki zakres map, ułatwiając planowanie podróży
ZA MIESIĄC: Systemd
Co w kolejnym numerze: Październik 2018 (176)?
QGIS - Zabawy z mapą
Twórz i wyświetlaj dane geoprzestrzenne dzięki wszechstronnemu i popularnemu narzędziu QGIS.
openSUSE Leap 15
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” zamieściliśmy najnowszą wersję popularnej dystrybucji openSUSE Leap oznaczoną numerem 15.
Walka o FOSSH trwa
Choć wolne i otwarte oprogramowanie i sprzęt (Free and Open Source Software and Hardware, FOSSH) stają się coraz bardziej popularne, walka z zamkniętymi rozwiązaniami nadal trwa.
Know-HOW
RISC-V - Prawdziwy chip open hardware
Nowy chip RISC-V może okazać się prawdziwym kamieniem milowym na polu open hardware.
Surowe diamenty - Dziewięć projektów z Raspberry Pi
Jednopłytkowy komputer Raspberry Pi wywołał prawdziwa rewolucję. Miliony osób na całym świecie zaczęło projektować własne rozwiązania, inspirując się nawzajem i tworząc coraz to doskonalsze projekty o przeróżnych zastosowaniach. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.
ODROID-C2 - Alternatywa dla Raspberry Pi 3
Niedrogi komputer jednopłytkowy ODROID-C2 działa dwa, trzy razy szybciej niż Raspberry Pi 3.
Autoskalowalny sklep - Od sklepiku do hipermarketu i z powrotem
Rozmiar sklepu internetowego możemy łatwo dostosować do potrzeb chwili za pomocą skalowalnego klastra Magento działającego na platformie UniCloud.
Głęboki oddech - Pomiar aerozoli atmosferycznych za pomocą Raspberry Pi
Jakość naszego oddychania zależy od tego, co znajduje się w powietrzu. Czy we wdychanym przez nas powietrzu jest za dużo pyłu zawieszonego, który może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie? W wyjaśnieniu tej kwestii pomoże nam pomiar aerozoli atmosferycznych (PM) przy wykorzystaniu Raspberry Pi.
Caddy - Po prostu bezpieczny
Caddy pozwala postawić bezpieczny serwer WWW nawet początkującym użytkownikom.
Wewnętrzny krąg
Jeśli chcemy korzystać z mediów społecznościowych i platform mikroblogowych, zmuszeni jesteśmy powierzyć nasze dane zewnętrznym korporacjom. W tym miesiącu przyglądamy się wolnym i zdecentralizowanym rozwiązaniom, będącym alternatywą dla Facebooka, Twittera i innych sieci społecznościowych. Sprawdzamy, jak się z nich korzysta w przedsiębiorstwie i innych organizacjach.
LinuxVOICE
Dziwna para - Samouczek: Kdenlive i ImageMagick
Używając dwóch bardzo różnych narzędzi, Kdenlive i ImageMagick, możemy ułatwić sobie animację i tworzyć bardzo interesujące efekty wideo i przejścia.
Wsparcie dla Ogg Vorbis
Po dodaniu narzędzi wspierających, Ogg Vorbis konkuruje z innymi wolnymi formatami audio.
Samouczek odfgrep - Igła w stogu siana
Mały skrypt odfgrep zrobi z dokumentami LibreOffice i OpenOffice to, czego grep nie potrafi.
Perełki FOSS - najciekawsze projekty ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Graham odrywa się od aktualizowania Arch Linuksa, by ruszyć na poszukiwanie najlepszych nowinek w świecie wolnego oprogramowania.
À la Carte - Gnome Recipes
Wycinanie przepisów z magazynów i przypinanie ich do lodówki to przestarzałe metody. Dzisiaj, naszym kuchennym pomocnikiem jest Gnome Recipes.
MPD i Cantata - Szafa grająca online
Serwer MPD pomaga zdalnie i w elastyczny sposób zarządzać zbiorami muzyki oraz integrować zawartość zewnętrzną.
Witamy w Linux Voice
Jednym z niezwykłych aspektów Linuksa jest fakt, że zawsze można zrobić kolejny krok, i jeszcze jeden – i tak w nieskończoność. Nawet jeśli wydaje się, że doszliśmy do granic możliwości sprzętu i oprogramowania, często okazuje się, że możemy zrobić coś jeszcze.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.