Trzy w jednym - Jim Perrin – przeciwwaga dla trzech sponsorowanych przez Red Hat projektów
NOWOŚCI
Tematy numeru
Stare, a dobre - Linux na starym sprzęcie
Wydawać się może, że starych komputerów nie da się serwisować, jednak korporacje wcale nie muszą co dwa, trzy lata kupować nowych urządzeń. Sprawdzamy, z jakim zadaniami poradzą sobie także starsze maszyny.
Mali pomocnicy - Znajdowanie obiektów i przedmiotów w pomieszczeniach
GPS nie jest wystarczająco dokładny, by móc śledzić położenie ludzi i przedmiotów w pomieszczeniach. Ekspert od automatyki domowej Gunnar Beutner postanowił więc stworzyć własny system lokalizacji za pomocą Bluetootha.
Rozmowy o gadżetach - Narzędzia Eclipse dla Internet of Things
Eclipse IoT to zbiór 26 projektów open source mających wspólny cel – zbudowanie otwartego środowiska programistycznego dla Internetu rzeczy (Internet of Things; IoT).
Jeden dla wielu - ioBroker łączy różne protokoły smart home w jednym prostym interfejsie
Na rynku usług smart home istnieje wielu dostawców korzystających z różnych środowisk. Aby zmieścić je wszystkie pod jednym dachem potrzeba odpowiedniego brokera.
Szyfrowanie
Obsesja rządu na punkcie szyfrowania może być przyczyną nieuzasadnionych przeszukań i aresztowań.
Know-HOW
Bezpieczna praca - Ergonomia obsługi komputera i otwarte oprogramowanie
Znalezienie ergonomicznego, otwartego oprogramowania i sprzętu bywa trudne, chociaż ostatnio sytuacja się zmienia.
Poznaj układ - Twórz symulacje elektronicznych układów cyfrowych z Logisim
Pozbądź się przestarzałego ołówka i kartek! Dzięki Logisim możesz projektować, rysować i testować elektroniczne układy cyfrowe bez nich!
Maluch pełen mocy - Recenzja Raspberry Pi 3 Model B+
Mailtrain - Własne newslettery
Mailtrain umożliwia wysyłanie własnych newsletterów za pomocą własnej infrastruktury bądź przy wykorzystaniu zewnętrznego serwera SMTP.
Zbieg okoliczności - Generatory Pythona symulują gry hazardowe
Czy podczas rzutu monetą może wypaść 10 orzełków z rzędu? Albo czy szczęśliwymi numerami na loterii mogą być 1, 2, 3, 4, 5, 6? Tym razem przyjrzymy się bliżej prawom rządzącym sekwencjami wielu liczb.
Sceny początkowe - Warsztat admina: Systemd-analyze
Xsetwacom - Konfiguracja tabletów graficznych pod Linuksem
Przy odrobinie wysiłku, za pomocą narzędzi wiersza poleceń, możliwe jest pod Linuksem modyfikowanie na bieżąco ustawień tabletu graficznego.
LinuxVOICE
Recoll - Lokalne wyszukiwanie
Nawet w czasach, kiedy większość danych przechowujemy w chmurze, komputery osobiste często przetrzymują tysiące plików: tekstowych, arkuszy, dokumentów, plików konfiguracyjnych, HTML oraz poczty elektronicznej i innych formatów przesyłania wiadomości. Jeśli znalezienie pliku, którego potrzebujemy, zabiera zbyt wiele czasu, możemy wypróbować lokalną wyszukiwarkę: Recoll.
Minetest - Tworzymy własne typy bloków i mody w Mineteście
Minetest jest czymś więcej niż tylko klonem pewnej popularnej zamkniętej gry: oferuje niemal nieskończoną elastyczność, pozwalając tworzyć nowe typy bloków, obiektów, interesujących zabaw edukacyjnych, a także gier w grze, wykraczając daleko poza to, co obecnie może zaoferować zamknięta alternatywa.
Perełki FOSS - NAJCIEKAWSZE PROJEKTY ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Graham odrywa się od aktualizowania Arch Linuksa, by ruszyć na poszukiwanie najlepszych nowinek w świecie wolnego oprogramowania.
Mermaid - Rysowanie na żądanie
Mermaid umożliwia tworzenie diagramów i wykresów na podstawie prostych wyrażeń tekstowych.
SoundKonverter oraz Fre:ac - Nowy wymiar dźwięku
Przenosimy zawartość płyt audio CD na komputer i konwertujemy zawartość katalogów z muzyką, za pomocą SounKonvertera i Fre:ac.
Witamy w Linux Voice 8/2018
Gdybyśmy ko rzystali jedynie z Firefoksa i LibreOffice’a, prawdopodobnie nie potrzebowalibyśmy czasopisma o Linuksie. Częścią rozrywki płynącej z czytania (i tworzenia!) magazynu komputerowego jest odkrywanie narzędzi, których wcześniej nie znaliśmy.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.