Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” znajdziemy bijącą rekordy popularności dystrybucję Tails służącą do ochrony prywatności i zachowania anonimowości w internecie.
Jak działają jednostki Systemd
Jednostki Systemd za pomocą plików kontrolują zasoby, którymi zarządza Systemd.
Budzik - Uruchamianie zadań z Systemd
Centrum dowodzenia - Zarządzaj Systemd za pomocą narzędzi graficznych
Elastyczny transport - 10 czytnikow PDF - Raport
W środowisku Linuksa znajdziemy wiele czytników plików PDF. Przetestowaliśmy 10 programów, wśród których są szybkie, minimalistyczne aplikacje, jak również duże narzędzia z dodatkowymi funkcjami.
Know-HOW
Skądś ją znam - Biblioteki open source do rozpoznawania twarzy
Nie tylko Facebook, lecz każdy użytkownik Linuksa może zidentyfikować twarze na zdjęciach i przypisać je istniejącym osobom. Pokażemy, jak to zrobić, używając bibliotek open source.
Zapisywaniestanu systemu - Tworzenie migawek systemu z pomocą CYA
Skrypt CYA pomaga nam wykonać kopię krytycznych plików, z której w razie potrzeby możemy szybko odtworzyć system.
Lekcja historii - Efektywne wykorzystanie historii poleceń Basha
Szyfrowanie dzikiej strony - Warsztat admina: „Dzikie karty” Let's Encrypt
Przyjemność płynącą z posiadania przyjemniej domeny, takiej jak sensorenresidenz.de, przysłania wymóg posiadania certyfikatu X.509 dla każdej poddomeny. Charly ma i na to sposób.
Bezpośrednio - Tworzymy aplikacje natywne z React Native i NativeScript
Frameworki javascriptowe React Native i NativeScript tworzą pomost między tworzeniem aplikacji webowych i natywnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się zaletom tych natywnych frameworków w porównaniu z klasycznym frameworkiem do tworzenia aplikacji javascriptowych, Meteorem.
Cała naprzód! - Programowanie Arduino w projektach związanych z otwartym sprzętem.
Bez względu na to, czy budujemy całkiem nowe urządzenie, czy modyfikujemy istniejące, możemy użyć Arduino jako podstawy swojego projektu. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak rozpocząć przygodę z płytkami Arduino.
LinuxVOICE
Zrób coś dla nauki!
Chcesz stać się częścią naukowej rewolucji? BOINC (ang. Berkeley Open Infrastructure for Network Computing) pozwala użyczyć wolne moce przerobowe własnego komputera na potrzeby analizy danych wykonywanych przez NASA i inne instytucje naukowe.
Perełki FOSS
NAJCIEKAWSZE PROJEKTY ze świata wolnego i otwartego oprogramowania. Graham odrywa się od aktualizowania Arch Linuksa, by ruszyć na poszukiwanie najlepszych nowinek w świecie wolnego oprogramowania.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.