Lekki tuning: Narzędzia i techniki optymalizacji wydajności
Podczas dostrajania wydajności systemu Linux należy mieć oko na wiele komponentów i parametrów. W tym artykule opisano niektóre techniki optymalizacji wydajności poprzez dostrajanie TCP/IP, zmniejszanie opóźnień i konfigurowanie systemów obsługujących NUMA. Dowiesz się również o planowaniu procesora i dostrajaniu zarządzania pamięcią.
Know-HOW
Zdalna pobudka: Kontrolowane czasowo lub zdalne uruchamianie Raspberry Pi 5
Oprócz zwiększonej wydajności, Raspberry Pi 5 posiada również kilka nowych ukrytych funkcji, w tym opcje kontrolowanego czasowo zdalnego uruchamiania i wyłączania.
Na torze wyścigowym - zestaw do budowy samochodu
Zbuduj zdalnie sterowany samochód za pomocą zestawu Maker Kit Car firmy Fischertechnik, MicroPythona i mikrokontrolerów ESP32.
Programowanie: Netfliksowe profile w Go
Netflix śledzi, kto i kiedy ogląda jaki program. W tym miesiącu Mike Schilli przygotowuje program Go do analizowania i rysowania fantazyjnych wykresów swoich nawyków oglądania.
Kontrola lotu: Zarządzanie kontenerami za pomocą MicroOS, Cockpit i Podman
Jeśli chcesz uruchamiać kontenery bez kłopotów związanych z zarządzaniem systemem operacyjnym hosta, openSUSE MicroOS jest dla Ciebie. W połączeniu z Cockpit jako interfejsem internetowym, uruchamianie i zarządzanie kontenerami Podmana nigdy nie było łatwiejsze.
Bezprzewodowe udostępnianie plików
LocalSend umożliwia szybką i wygodną wymianę danych między urządzeniami w tej samej sieci bezprzewodowej bez konieczności stosowania kabli.
Rozproszone wyszukiwanie: Silniki alternatywnych metawyszukiwarek
Alternatywne metawyszukiwarki open source oferują więcej prywatności niż wyszukiwarki głównego nurtu i mogą czasem dawać lepsze wyniki. Choć SearXNG jest najbardziej znaną metawyszukiwarką open source, 4get jest sprawną alternatywą, którą warto sprawdzić.
Przejmij flagę! Etyczne hakowanie z serią Capture the Flag na TryHackMe
Wyzwania Capture the Flag na TryHackMe to przydatne źródła informacji dla tych, którzy chcą pouczyć się o etycznym hakowaniu i testach penetracyjnych.
KaOS: Ekscentryczna, ale efektywna dystrybucja
Ta utworzona od podstaw dystrybucja robi rzeczy po swojemu.
LinuxVOICE
Samouczek – drukowanie etykiet: Drukowanie etykiet i kart indeksowych w Linuksie
Etykiety, naklejki i karty indeksowe mogą pomóc we wszelkiego rodzaju zadaniach związanych z organizacją. Dostosowane rozwiązanie do tworzenia i drukowania może zaoszczędzić mnóstwo pracy.
Perełki FOSS: Premiery, w tym prawdziwe perełki, ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Nate odkrywa najlepsze FOSS, w tym ultrabezpieczną przeglądarkę LibreWolf, nowe funkcje calibre, elegancki interfejs GnuPG i bezbłędną graficznie ewolucję sim Thrive.
Spotkajmy się gdzieś pośrodku: Coraz większa popularność podejścia hybrydowego
Co lepsze – dystrybucje rozwijane w oparciu na koncepcję point release czy rolling release?
Straż graniczna: Logiczna gra symulacyjna
W wielokrotnie nagradzanej grze niezależnej Papers, Please gracz sprawdza dane uwierzytelniające osób, które próbują dostać się do fikcyjnego państwa Arstotzka. Ze względu na to, że gracz odczuwa presję związaną z podejmowaniem decyzji, gra jest bardziej ekscytująca, niż mogłoby się Tło fabularne gry Papers, Please: po sześciu latach wojny Arstotzka zawiera pokój z sąsiednim państwem Kolechia. Przygraniczne miasto Grestin leży pośrodku i jest podzielone na dwie części należące do obu państw. Wcielamy się w rolę mieszkańca East Grestin, który wygrał konkurs na stanowisko strażnika granicznego w październiku 1982 roku.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.