Artyom i Kyrill Zorin postanowili stworzyć system operacyjny z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Tak powstał Zorin OS, ulubiona dystrybucja nowych użytkowników. Bruce rozmawia z Artyomem o Zorin OS i kierunkach, w których zmierza projekt.
Klarowne wyjaśnienie: Wizualizacja pojęć matematycznych w filmach dzięki Manimowi
Manim pozwala za pomocą kilku linijek kodu Pythona programować sekwencje wideo, które przedstawiają problemy matematyczne w angażujący, a przy tym naukowo dokładny sposób.
Trener mózgu
Gbrainy może nam pomóc rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, wykorzystując w tym celu kolekcję łamigłówek.
Idealna prezentacja: Tworzenie diagramów w Dia
Jeśli musimy czasami narysować diagram, to dzięki Dia uzyskamy profesjonalny wynik przy minimalnej krzywej uczenia się.
Wirtualne fiszki: Gra w karty
Anki to znakomite narzędzie do nauki pamięciowej. Dzięki przydatnemu zestawowi dodatków możemy dostosować program do naszych potrzeb, zamieniając go w jedno z najbardziej efektywnych narzędzi edukacyjnych.
Know-HOW
Fedora 34
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” zamieściliśmy najnowszą wersję popularnej dystrybucji Linuksa, Fedora Workstation 34.
Zrób to sam – retro konsola do gier Lakka
Dystrybucja Lakka posiada wszystko, czego potrzebujemy do grania w retro gry. Umożliwia ich instalacje bezpośrednio z interfejsu użytkownika, a wszystko, czego potrzebujemy, to Raspberry Pi i, najlepiej, zwykły pad.
Automatyzacja domu: Home Assistant sprawia, że Raspberry Pi dołącza do świata Z-Wave
Komponenty Z-Wave, moduł RaZberry oraz darmowe oprogramowanie Home Assistant zamieniają Raspberry Pi w potężne centrum sterowania inteligentnym domem.
Warsztat admina: Użytkownicy i grupy - Kto i z kim?
Tym razem Charly analizuje trzy najczęściej zadawane pytania dotyczące grup użytkowników.
Szybkie wypełnienie: Upraszcza wyrażenia algebraiczne w Pythonie
Bez względu na to, czy chodzi o napełnianie wanny wodą, czy sterowanie prądu w rezystorach — Mike Schilli żongluje wzorami matematycznymi za pomocą pakietu Pythona o nazwie SymPy.
Całkiem nowy pakiet: Eksperymentalne zarządzanie pakietami z Nix i NixOS
NixOS i menedżer pakietów Nix podchodzą w innowacyjny sposób do wyzwania, jakim jest zarządzanie pakietami pod Linuksem.
Kombajn do tekstu - Konwersja dokumentów w wierszu poleceń
Pandoc umożliwia konwersję plików tekstowych z jednego formatu znaczników na inny.
Dane nie kłamią - Edycja danych statystycznych za pomocą Gawka
Wystarczy Gawk i kilka prostych poleceń powłoki, by uzyskać dostęp do różnych statystyk związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19.
LinuxVOICE
Doskonałe referencje: Zarządzanie odnośnikami z Zotero
Zotero to aplikacja do zarządzania materiałami źródłowymi, upraszczająca tworzenie bibliografii.
Mały i prosty: Edycja tekstu w wierszu poleceń z micro
Edycja tekstu w wierszu poleceń nie musi być trudna. Micro wprowadza prostotę i intuicyjność edytorów graficznych do terminala Linuksa.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.