Manometr - Monitorujemy współzawodnictwo o zasoby za pomocą Pressure Stall Information
Pressure Stall Information (PSI) to nowa funkcja, która pozwala użytkownikom sprawdzić lepszy wgląd w rywalizację o zasoby.
System wsparcia - Dystrybucje, dokumentacja i wsparcie
Wbrew popularnym opiniom, wolne oprogramowanie posiada pewną formę wsparcia.
W
zależności od dystrybucji, przybiera ono formę różnego rodzaju dokumentacji. Na podstawie kilku przypadków sprawdzamy, czego można się po niej spodziewać.
Szybsze skrypty - Tuning skryptów w kilku prostych krokach
Skrypty powłoki są często tworzone z myślą o prostocie, nie wydajności. Jeśli jednak są często uruchamiane, niska wydajność może zacząć być problemem. Zamiast przepisywać skrypty w językach kompilowanych, warto przyjrzeć się im bliżej, by zidentyfikować wąskie gardła i zoptymalizować ich działanie.
Podkręcanie - Tuning systemu
W niniejszym artykule przedstawiamy wybrane triki i mechanizmy pozwalające zwiększyć wydajność działania systemu Linux.
Know-HOW
Kali Linux 2020.3
W tym miesiącu na płycie DVD dołączonej do „Linux Magazine” znajdziemy popularną dystrybucję Linuksa stosowaną głównie do testowania bezpieczeństwa systemów i sieci – Kali Linux 2020.3.
Więcej niż cd - Zaawansowane nawigowanie po wierszu poleceń
Od dziesięcioleci cd był koniem pociągowym Linuksa. Jednak współczesne napędy wymagają czasami bardziej efektywnych narzędzi. Poczytajcie o poleceniach do zaawansowanego nawigowania po wierszu poleceń.
Jitsi: Wirtualne spotkania - Stabilne telekonferencje
Jeśli szukamy alternatywy dla komercyjnych platform wideokonferencyjnych, powinniśmy przyjrzeć się Jitsi: jest to platforma open source, które umożliwia łatwe hostowanie wideokonferencji online.
Eleganckie wyjście - Warsztat admina: Formatowanie JSON pod kątem czytelności
Uzbrojony jedynie w Json.tool i Jq, Charly przetwarza dane JSON dostarczane przez mostek Philips Hue, przygotowując je do odczytu przez ludzi – istotny krok w kierunku poprawy użyteczności jego systemu automatyki domowej.
LinuxVOICE
Współpraca - Narzędzia pracy zespołowej w biurze
Małe firmy i organizacje mogą zyskać dzięki produktom, które rozszerzają możliwości podstawowych pakietów biurowych, pozwalając na pracę zespołową, zintegrowaną z innymi usługami spełniającymi ich indywidualne potrzeby.
Nagrania z wiersza poleceń - Zapisuj i publikuj swoje działania w wierszu poleceń za pomocą asciinema
Za pomocą asciinema możemy zapisywać zdarzenia w wierszu poleceń i publikować nagrane filmy w sieci.
Wsparcie techniczne - Przeglądamy zdalne pulpity z oprogramowaniem UltraScreen
UltraScreen daje nam dostęp do ekranu zdalnego komputera bez centralnego serwera lub płatnego konta. Jest to dobra opcja, kiedy ktoś dzwoni z prośbą o pomoc przy komputerze.
Perełki FOSS - Perełki i nowe wydania ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Graham odkrył ostatnio idealny sposób na wykorzystanie Nintendo DS Lite. Dzięki dokładnie takiej samej rozdzielczości ekranu idealnie sprawdza się na nim emulator ZX Spectrum, ZXDS.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.