Wrażliwość społeczna - Producent laptopów z Linuksem, Purism
W Purism, firmie specjalizującej się w laptopach z Linuksem, wrażliwość społeczna i etyka są równie ważne co zysk.
Nitrux - Oto Linux z Meksyku, który posiada kilka wygodnych narzędzi oraz niestandardowe środowisko KDE
Nitrux posiada nową, elastyczną aplikację do pakietów, łatwy w użyciu system szyfrowania oraz inne przydatne i innowacyjne rozwiązania.
Zachowaj sekret - Bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie dzięki Heads
Istnieje kilka dystrybucji live, które umożliwiają anonimowe przeglądanie zasobów Internetu. Heads to alternatywne rozwiązanie, które możemy zastosować na starszym sprzęcie.
Oświeceni - Odkrywamy Bodhi Linux 5.0.0
Bodhi to lekki Linux z prostym, kolorowym i opartym na Enlightenment 17 pulpitem Moksha.
Know-HOW
Zrób sobie sam przenośny komputer - Otwarty sprzęt:Reform
Reform to o twarty laptop, który zachęca do hakowania i samodzielnych napraw, oferując jednocześnie bezpieczeństwo i przejrzystość – a wszystko to za przystępną cenę.
Drobiazgi - Podłączamy komponenty littleBits bezpośrednio do peceta lub Pi
Komunikacja między czujnikami littleBits a innymi urządzeniami jest bardzo prosta dzięki skryptom Pythona.
Co w /proc piszczy? - Badamy podsystem /proc za pomocą Pythona i poleceń powłoki
Wirtualny linuksowy system plików /proc pozwala uzyskać wgląd w działający system – zbadać informacje dotyczące procesów i aktywności jądra.
Charly przedstawia – Codzienny trud admina: cheat.sh
Niemal zawsze, kiedy potrzebujemy dokumentacji, jest ona niekompletna, przestarzała lub obie te rzeczy na raz. Charly Kühnast zaleca zupełnie inne rozwiązanie: uniwersalną, społecznościową dokumentację cheat.sh, bez której nie powinno obyć się żadne polecenie Linuksa ani żaden język programowania.
Rozgałęzienia - Zarządzanie plikami i udostępnianie ich w Git
Projekty związane z oprogramowaniem często składają się z wielu gałęzi kodu, przy czym niektóre z nich mogą być równoległe. Dzięki zdalnym repozytorium i rozgałęzieniom kodu Git pomaga w społecznym tworzeniu oprogramowania.
Manjaro Linux 18.0 Xfce
W tym miesiącu w „Linux Magazine” prezentujemy najnowszą wersję bijącej rekordy popularności dystrybucji Linuksa: Manjaro 18.0.
LinuxVOICE
Samouczek: Nowości na pulpicie
Zapoznawanie się z nowymi wiadomościami jest po części oznaką dobrej postawy obywatelskiej, a po części złem koniecznym. Możemy tak skonfigurować strumień nowych wiadomości w Linuksie, by nas nie rozpraszały i nie przeszkadzały w pracy.
Zapisane w gwiazdach - OpenAstro
OpenAstro pomaga użytkownikom określić pozycję gwiazd i generować wykresy, które można następnie wykorzystać podczas tworzenia horoskopów dla przyjaciół, krewnych lub celebrytów.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.