Solidnie zabezpieczony - Praktyczne narzędzia do blokowania przenośnego systemu Linux
W porównaniu do Windows i macOS-a Linux jest dość bezpiecznym systemem, ale będziesz potrzebował kilku dodatkowych kroków, jeśli naprawdę chcesz go zabezpieczyć. Przedstawimy kilka praktycznych narzędzi do ochrony antywirusowej, konfiguracji zapory sieciowej i sandboxingu.
Know-HOW
Przegląd dystrybucji – Ubuntu Budgie
Ubuntu Budgie łączy w sobie prostotę pulpitu Budgie z możliwościami Ubuntu, dając nam środowisko z dużymi możliwościami konfiguracji.
Sklep open source: konfiguracja systemu e-commerce
Thirty bees oferuje bogate w funkcje, otwarte rozwiązanie e-commerce do tworzenia sklepu internetowego.
Ochrona surfowania: rozszerzenia przeglądarki pozwalające na bezpieczne surfowanie
Nad problemami bezpieczeństwa i prywatności w Internecie pracuje wiele osób. Jeśli szukacie sposobu na zabezpieczenie swoich doświadczeń online, wypróbujcie opisywane tu rozszerzenia do przeglądarki.
Bezpieczne zatwierdzanie zmian w Gicie - używanie haków Gita do sprawdzania kodu
Framework pre-commit pozwala automatycznie zarządzać skryptami haków Gita, by uzyskać lepszą jakość zatwierdzanych zmian.
Programowanie: Wyświetlanie przepustowości w Go
Program Go działający na Raspberry Pi pobiera dane z zapory sieciowej pfSense i wyświetla je na miniaturowym wyświetlaczu, aby pomóc Mike’owi kontrolować wykorzystanie przepustowości łącza internetowego.
Stary pies, nowe sztuczki: uruchamiamy Pythona na starych modułach Arduino
Ponownie wykorzystaj swoje stare moduły Arduino, ucząc się przy tym Pythona.
Zwiększenie wydajności ARM: optymalizacja kodu z pojedynczą instrukcją i wieloma danymi
Pisanie programów dla sprzętu wektorowego ARM NEON może znacznie poprawić wydajność i pomóc w pełni wykorzystać możliwości systemów o niskim poborze mocy, takich jak Raspberry Pi.
LinuxVOICE
W kolorze: użyj koloru do danych wyjściowych terminala
Kolory na terminalu nie są czymś bezwzględnie koniecznym, ale dobrze wyglądają – i nie wymaga to zbyt wiele wysiłku.
Elektroniczny introligator: utwórz archiwum internetowe przy użyciu standardu ePub
Zapisywanie stron internetowych w postaci e-booka oszczędza miejsce i ułatwia czytanie.
Perełki FOSS: Premiery, w tym prawdziwe perełki, ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Nate debiutuje jako autor FOSSPicks po tym, jak Graham przekazał mu pałeczkę. Cała redakcja Linux Magazine składa wyrazy wdzięczności Grahamowi za jego wieloletnią pracę nad wyszukiwaniem najciekawszych programów i aplikacji na Linuksa – w dwóch słowach po prostu za FOSS PICKS. W tym miesiącu Nate przygląda się Audacity, Endless Sky, GCompris, Switcheroo, MS-DOS, Qemu i nie tylko! Nate Drake
Samouczek: Maszyna wirtualna Ubuntu w chmurze Azure
Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć korzystanie z chmury? Usługi chmurowe Microsoft Azure zapewniają łatwy dostęp do maszyny wirtualnej Ubuntu.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.