Na Twój rozkaz - Tworzenie oprogramowania Arduino dla wiersza poleceń
Programując płytę mikrokontrolera Arduino po raz pierwszy, większość ludzi używa Arduino IDE, graficznego środowiska programistycznego. Jeśli jednak wolisz wiersz poleceń, masz do dyspozycji potężną alternatywę: Arduino CLI.
Tik-tak, tik-tak - jak zbudować budzik retro
Kilka części elektronicznych, trochę kodu i ręcznie wykonana drewniana obudowa: tyle wystarczy do stworzenia świetnego budzika w stylu retro.
Czas na sprzątanie - Co zrobić, kiedy archiwum debianowego Apt jest pełne
Zapełnienie archiwum Apt może być niespodziewane, ale jest kilka rozwiązań tego problemu.
Miej się na baczności - Jak zmienić przeznaczenie starzejącego się Chromebooka do obsługi kamer systemu zabezpieczeń
Możesz użyć starego Chromebooka do zakotwiczenia konfiguracji kamery systemu zabezpieczeń – pierwszym krokiem jest skonfigurowanie go z Linuksem.
Programowanie: Statystyki YouTube
Aby śledzić skuteczność swoich filmów w YouTube, Mike Schilli postanowił napisać program, który użyje interfejsu API YouTube do sprawdzania statystyk, a następnie zwizualizuje wyniki.
Wiersz poleceń – BusyBox
BusyBox charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i szybkością, dzięki czemu stanowi popularny wybór dla systemów o ograniczonych zasobach.
Dobre pytanie! Użyj sztucznej inteligencji do wygenerowania danych wejściowych powłoki
Shell Genie wykorzystuje sztuczną inteligencję do konwersji Twoich pytań na polecenia w terminalu.
Zaglądamy do środka: Szybka analiza malware’u za pomocą narzędzi Linuksa
Śledczy nie mogą po prostu usunąć podejrzanego pliku – czasami wyzwaniem jest poznanie jego zawartości bez uruchamiania ataku. Poznajemy kilka narzędzi, których służby dochodzeniowe używają do analizy podejrzanych plików.
Maskarada: Uczymy się o phishingu na podstawie HiddenEye
Aby zatrzymać atakującego, musimy myśleć jak on, a żeby tak myśleć, musimy poznać narzędzia, jakimi się posługuje. HiddenEye pomaga nam zasymulować atak phishingowy.