Jak założyć portfel Bitcoin? Czy to bezpieczne? Sprawdzamy!
Szerzenie dobrych po(d)staw
Tematy numeru
Połącz się z diasporą* - spotkajmy się na strumieniu
Nie potrzebujemy Facebooka, aby utrzymywać kontakty z przyjaciółmi online. Dzięki diasporze* uzyskamy to samo, ale nie będziemy szpiegowani.
Czas na spotkanie: wprowadzenie do Fediwersum
Czy musimy poświęcać swoją prywatność, aby cieszyć się dostępem do mediów społecznościowych? Twórcy Fediwersum mówią nie.
Słoń w karafce: Zgłębiamy Mastodona
Zacznij za darmo prowadzić mikrobloga, komunikuj się z innymi ludźmi o tych samych zainteresowaniach, a nawet pomóż rozbudować Fediwersum dzięki własnej instancji Mastodona.
Jak z obrazka! Zdecentralizowana platforma do dzielenia się zdjęciami
Pixelfed to interesująca alternatywa dla scentralizowanych, rządzonych przez algorytmy, komercyjnych usług dzielenia się zdjęciami.
Know-HOW
Tails 5.11
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” zamieściliśmy popularną dystrybucję chroniącą prywatność i zapewniającą anonimowość w Internecie, Tails, w najnowszej wersji 5.11.
Przegląd dystrybucji – EuroLinux
EuroLinux to oprogramowanie klasy Enterprise ze wsparciem w dobrej cenie zapewnianym przez prawdziwych inżynierów. Bruce rozmawia z deweloperami odpowiedzialnymi za tę opartą na RHEL-u dystrybucję.
Programowanie – Filtry Go
Kiedy Mike Schilli musi wybrać trasę spośród zbioru przebytych przez siebie szlaków, zwraca się do własnoręcznie napisanego programu, który daje mu przydatne rekomendacje.
Wiersz poleceń – Klient Mastodona w wierszu poleceń
Jeśli szukacie alternatywy dla Twittera, toot pozwoli wam na interakcję z Mastodonem z poziomu wiersza poleceń.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.