Inteligentny zestaw narzędzi: Qiskit - Praktyczny framework open source do obliczeń kwantowych
Qiskit to platforma open source, której celem jest uczynienie technologii obliczeń kwantowych zarówno zrozumiałą, jak i gotową do praktycznego wdrożenia.
Koci dylemat - wprowadzenie do obliczeń kwantowych
Osobliwy świat mechaniki kwantowej zainspirował naukowców do rozpoczęcia prac nad zupełnie nowym rodzajem komputera. W niniejszym artykule pokażemy, jak działają współczesne komputery kwantowe.
Know-HOW
Oszczędzanie energii: optymalizacja zużycia baterii w Raspberry Pi Pico
Wysokowydajny układ Raspberry Pi Pico jest zorientowany na obsługę wejścia/wyjścia i nie próbuje oszczędzać energii. Jednak kilka sztuczek sprawi, że będzie działał dłużej na baterii.
Mikrokontrolery dla początkujących
Zestaw Nibble firmy CircuitMess to programowalna mobilna konsola do gier, dzięki której każdy może rozpocząć przygodę z programowaniem mikrokontrolerów.
Zing - ping bez pakietów z danymi
Zing to lekkie narzędzie sieciowe podobne do Pinga, które oferuje funkcje Pinga bez wysyłania pakietów ICMP.
Wszystko w porządku: Porządkowanie zdjęć według daty
W tym numerze utworzymy program Go, który umożliwi kopiowanie zdjęć z telefonu komórkowego lub karty SD do linuksowej struktury plików opartej na datach. Pamięć podręczna wykorzystująca identyfikatory UUID zagwarantuje, że przesyłane będą tylko nowe zdjęcia.
Wiersz poleceń: McFly
McFly ulepsza mechanizm historii powłoki dzięki konfigurowalnemu interfejsowi i wynikom kontekstowym.
Butik dla geeków: Łatwy dostęp do zewnętrznego oprogramowania dzięki Deb-getowi
Deb-get zapewnia użytkownikom Debiana i Ubuntu łatwy dostęp do zewnętrznego oprogramowania.
Magiczna powłoka - śledzenie historii poleceń na wielu komputerach
Atuin dodaje do funkcji historii powłoki kilka przydatnych zapytań, jednocześnie umożliwiając synchronizację historii poleceń w sieci.
Przegląd dystrybucji – Puppy Linux
Puppy Linux to nie tylko jeden system, to także różnorodna kolekcja lekkich systemów operacyjnych zaprojektowana z myślą o efektywności.
Fedora 37
W tym miesiącu na płycie DVD dołączonej do „Linux Magazine” umieściliśmy popularną dystrybucję Linuksa – Fedorę 37.
LinuxVOICE
Samouczek – Heimer: poukładaj swoje pomysły za pomocą map myśli Heimera
Mapy myśli pomagają poukładać nasze myśli i pomysły w drzewa o jasnej strukturze. Heimer może nam pomóc rysować takie drzewa.
Perełki FOSS: perełki i nowe wydania ze świata wolnego i otwartego oprogramowania
Po obiecaniu sobie, że obrazy generowane przez sztuczną inteligencję nie będą robić na nim wrażenia, Graham spędził ten miesiąc ze Stable Diffusion, jakby to była lokalnie zainstalowana wyrocznia lub prorok.
Edytor cząsteczek: Odwzorowywanie cząsteczek w JChemPaint
Cząsteczki chemiczne można rysować w programie graficznym, na przykład w Inkscape’ie. Jednak tego typu struktury dużo lepiej wyglądają, jeśli skorzystamy z profesjonalnego edytora cząsteczek, takiego jak JChemPaint.
AppImage, Flatpak i Snap - innowacyjne menedżery pakietów Linuksa
Tradycyjne systemy zarządzania pakietami w Linuksie mogą się wydawać nieco przestarzałe: stale wzrasta znaczenie AppImage, Flatpaka i Snapa.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.