Dobra jakość: Zaktualizowany pulpit Xfce z interfejsem Twister UI
Twister UI unowocześnia pulpit Xfce, czyniąc go idealnym zarówno dla nowych użytkowników, jak i dla tych, którzy pracują na starszym sprzęcie.
Bez lutownicy: Integrujemy komponenty sprzętowe z systemami wtykowymi
Ekosystemy z wtykanymi modułami, czujnikami i wyświetlaczami Raspberry Pi to doskonały wybór, jeśli nie chcemy – lub nie możemy – lutować przewodów, a zależy nam na rozbudowie sprzętu i łączeniu komponentów.
Asembler na Pi: Programowanie w asemblerze na Raspberry Pi
Tym razem pokażemy, jak za pomocą asemblera skomunikować się ze swoim Raspberry Pi w jego natywnym języku.
Nowość sprzed lat: Powrót kafelkowych menedżerów okien
Pulpity kafelkowe zyskują ostatnio na popularności. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą nam utrzymać porządek na pulpicie.
Mały kapuś: Monitorowanie ruchu danych aplikacji
Zapora aplikacyjna OpenSnitch chroni nas przed niechcianymi wyciekami danych, umożliwiając ustawienie niestandardowych reguł dla wszystkich aplikacji.
ERP na pulpicie: Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa
Używając otwartego rozwiązania ERP, możemy zaoszczędzić tysiące dolarów – zarówno na opłatach licencyjnych, jak i na kosztach dostosowania programu do naszej organizacji. BlueSeer to otwarte rozwiązanie ERP dla Linuksa.
Słowotok: Regex kontra Wordle
Pięć liter, jedno słowo, sześć prób – to właśnie Wordle. Pokażemy, jak szybko rozwiązać dowolną zagadkę Wordle’a, a przy okazji nauczyć się używać Grepa i wyrażeń regularnych.
Wiersz poleceń: Snort - System wykrywania włamań do sieci z wiersza poleceń
Snort pozwala chronić sieć przed intruzami za pomocą konfigurowalnego zestawu reguł.
Nauka o danych: Analityka z Pythonem i KDD
Metoda Knowledge Discovery in Data Mining (KDD) dzieli proces analizy danych na łatwe do zrozumienia kroki. Pokażemy, jak rozpocząć pracę z KDD i Pythonem.
Fedora 36
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” zamieściliśmy najnowszą wersję popularnej dystrybucji Linuksa, Fedorę 36.