Bezpieczeństwo pulpitu - Przegląd dystrybucji – Parrot OS
Parrot OS to pulpit o zwiększonym bezpieczeństwie z praktycznymi narzędziami dla nowicjuszy i weteranów, który zachęca do zachowań zapewniających lepszą ochronę.
Zaśmiecanie - Fuzzing i poszukiwanie bezpieczniejszego oprogramowania
Fuzzing to ważna metoda wyszukiwania błędów i luk w zabezpieczeniach oprogramowania. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym jest fuzzing i jakie jego metody są dziś powszechnie stosowane.
Know-HOW
Naśladowca: Emulator Amigi na Raspberry Pi 400
Zamień Raspberry Pi 400 w komputer retro, który zachowuje się jak popularna Amiga 500.
Język programowania Elixir umożliwia tworzenie rozproszonych projektów w zaledwie kilku linijkach kodu – również na Raspberry Pi.
Gotowy na AUR: Pacstall przenosi na Ubuntu wolność znaną z AUR
Wielu użytkowników chciałoby, aby Ubuntu posiadał wolne, łatwo dostępne i społecznościowe repozytorium, takie jak AUR w Archu. Pacstall wypełnia tę lukę.
Widok z lotu ptaka: Wizualizacja sieci za pomocą Skydive
Jak sprawdzić, co się dzieje w sieci Ethernet? Każdy administrator używa w tym celu własnego zestawu narzędzi. Tym razem prezentujemy Skydive, który umożliwia graficzną prezentację sieci oraz ułatwia wyszukiwanie wzorców wskazujących na błędy.
Zabawa w chowanego: Nawigacja w budynku za pomocą uczenia maszynowego
Prezentujemy niektóre techniki uczenia maszynowego, tworząc prostą aplikację ułatwiającą znalezienie zaginionej osoby.
Manjaro 21.2.0 Qonos Xfce
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” umieściliśmy najnowszą wersję Manjaro Linuksa oznaczoną numerem 21.2.0 w edycji opartej na środowisku Xfce.
Celny strzał: Tworzenie gier z Go i frameworkiem Fyne
Za pomocą frameworka Fyne dla Go można tworzyć nie tylko graficzne interfejsy użytkownika, ale również gry.
Warsztat admina: getnews.tech
Witryny internetowe? Kanały informacyjne? To przeżytek! Charly jest zawsze na bieżąco z nowościami ze świata dzięki wierszowi poleceń i getnews.tech.
Bezpieczne PDF-y
Pliki PDF, preferowany format udostępniania dokumentów, oferują dość prymitywne mechanizmy zabezpieczeń i ochrony prywatności. Za pomocą przedstawionych w niniejszym artykule narzędzi możemy pomóc swoim plikom PDF w spełnieniu współczesnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa.
LinuxVOICE
Uścisk dłoni: Porównanie narzędzi do prostej wymiany danych
Jeśli chcemy wymieniać się plikami w lokalnej sieci, nie musimy koniecznie stawiać serwera plików, takiego jak Samba. Istnieje wiele poręcznych narzędzi, które umożliwiają udostępnianie plików za pomocą techniki przeciągnij-i-upuść.
Gotowy na filmy: tworzymy atrakcyjne prezentacje w Kdenlive
Kdenlive pokazuje pełnię swoich możliwości przy edycji dużych projektów wideo, ale potrafi też pomóc użytkownikom przy tworzeniu atrakcyjnych pokazów slajdów z imponującymi efektami.
Piękne mapy: Tworzenie własnych niestandardowych map
Prettymaps to projekt wykorzystujący różne biblioteki Pythona, aby ułatwić rysowanie map bezpośrednio z bazy danych OpenStreetMap.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.