Bezpieczny dom - Automatyczne kopie zapasowe na nośnikach zewnętrznych
Niedawno wykonana kopia zapasowa jest znacznie bezpieczniejsza niż jakikolwiek system odzyskiwania utraconych danych. W praktyce jednak wielu użytkowników nie decyduje się na wykonywanie kopii zapasowych, często dlatego że proces ten wydaje im się zbyt trudny.
Sejf z danymi - Kopia zapasowa zrestic
Dla wielu użytkowników regularne wykonywanie kopii zapasowych to trudne zadanie. Dzięki restic oraz jego graficznej nakładce Restatic, zarządzanie kopiowaniem jest proste, nawet dla początkujących.
Rsync dla chmury - Wspomaganie wykonywania zewnętrznych kopii zapasowych
Kopie zapasowe istotnych danych muszą być odporne na zniszczenie. Inspirowane Rsyncem narzędzie Rclone umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze i obsługuje wiele popularnych usług.
Know-HOW
Zaciemnienie - Warsztat admina: F.lux
Nie tylko wampiry są wrażliwe na jasne światło w nocy. Administrator Charly, który – jak wiedzą stali Czytelnicy tej kolumny – metodycznie podchodzi do każdego problemu, postanowił uświadomić swojemu pecetowi, że nie powinien go oślepiać w nocy.
Poznajemy Firewallda - Zarządzanie zaporą ogniową
Zarządzanie zaporą ogniową może być wyzwaniem, ale lepsze to, niż opanowanie naruszenia bezpieczeństwa wynikającego z braku zapory.
Pulpit dla wybrańców - Środowisko graficzne Jade
Oto nowe środowisko graficzne, które stara się zaoferować coś innego niż wszyscy. Chociaż nie każdemu się ono spodoba, to wprowadza kilka ciekawych innowacji.
Magiczny dzień - Obliczanie dni tygodnia i dat w Go
Matematyczni geniusze potrafią zadziwiać zgromadzonych widzów, nazywając dzień tygodnia dowolnej podanej przez nich daty. Mike postanowił napisać program w Go, który pozwoli nam zrobić to samo.
Sztuka balansu - Możliwe do zapamiętania, a mimo to bezpieczne hasła
Narzędzia wiersza poleceń do generowania haseł mają wiele opcji, które mogą nam pomóc uzyskać balans pomiędzy łatwością użycia a bezpieczeństwem.
Kali Linux 2019.3
W tym miesiącu na płycie DVD dołączonej do „Linux Magazine” znajdziemy najpopularniejszą dystrybucję Linuksa do testów penetracyjnych i informatyki śledczej – Kali Linux – w wersji 2019.3.
LinuxVOICE
Witamy w Fediwersum: Zdecentralizowane media społecznościowe
Jeśli szukamy mediów społecznościowych, w których użytkownik ma większą kontrolę, w Fediwersum znajdziemy wiele możliwości, a między nimi popularnego Mastodona.
Zarządca: Zarządzanie zadaniami z poziomu wiersza poleceń za pomocą programu TaskBook
Zwiększamy naszą produktywność w wierszu poleceń Linuksa za pomocą menedżera zadań TaskBook oraz notatek w nim wykonywanych.
Zgodnie ze skryptem - zrób to sam: narzędzia fotograficzne
Narzędzia typu zrób to sam oraz skrypty powłoki potrafią w dużym stopniu usprawnić pod Linuksem pracę ze zdjęciami.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.