Pokaz slajdów - Porównanie przeglądarek obrazów dla fotografów
Aktualnie przeglądarki zdjęć są dla fotografów narzędziami koniecznymi. Pomagają szybko załadować i posortować zdjęcia oraz pliki wideo. Porównujemy niektóre z najlepszych programów tego typu.
Licznik energii - Ocena wpływu oprogramowania na środowisko
Coraz łatwiej jest zmierzyć wpływ oprogramowania na środowisko. Nowe badania podają kryteria oceny wpływu wyboru oprogramowania na wykorzystanie zasobów.
Know-HOW
Trujący karzeł - Analizujemy złośliwy skrypt powłoki na Raspberry Pi
Analizujemy złośliwe oprogramowanie na zainfekowanych Raspberry Pi i tworzymy sygnaturę, dzięki której możliwe będzie wykrywanie ataku we wpisach dziennika.
Dropwizard – usługi gotowe w kilka minut - Mikrousługi Java w UniCloud
Mikroserwisy przeznaczone do uruchamiania w chmurze powinniśmy od samego początku projektować z myślą o ich przeznaczeniu. Rozwiązania uniwersalne będą mniej wydajne.
Ręka w rękę - Współdzielenie urządzeń wejściowych z różnymi komputerami
Barrier pozwala nam korzystać z tej samej klawiatury i myszy na różnych komputerach z Linuksem, macOS-em czy Windows.
Wielki tygrys - Warsztat admina: Tiger VNC
Charly próbuje zliczyć komputery w swoim domu i dochodzi do wniosku, że przemieszczanie się między nimi negatywnie wpłynęłoby na jego bilans energetyczny. Postanawia zatem zaprząc do pracy przyjaznego tygrysa.
Łatwo i bezpiecznie - Szyfrowanie plików za pomocą EncFS
EncFS to prosta, efektywna i łatwo konfigurowalna aplikacja wiersza poleceń do szyfrowania plików.
Mucha na ścianie - Rozwiązywanie problemów z połączeniami HTTPS
Przyglądanie się danym przelatującym między przeglądarką a serwerem jest interesujące nie tylko dla szpiegów i podglądaczy, ale również dla programistów próbujących zdiagnozować przyczynę problemu z kodem. Tym razem pokażemy, jak analizować ruch sieciowy HTTPS za pomocą Mitmproxy i jak dostosować tę aplikację do własnych potrzeb za pomocą skryptów Pythona.
Debian GNU/Linux 10 „Buster”
W tym miesiącu na płycie DVD dołączonej do „Linux Magazine” znajdziemy najnowszą stabilną wersję Debiana oznaczoną numerem 10 („Buster”).
LinuxVOICE
Funkcje w Bashu - Organizacja i ponowne wykorzystanie kodu Basha
Pokażemy, jak korzystać z funkcji w Bashu, by nasz kod był bardziej czytelny i odporny na błędy.
Superdoładowanie - Dziesięć przydatnych rozszerzeń do LibreOffice’a
LibreOffice posiada setki funkcji i opcji, ale opisywane tu rozszerzenia sprawią, że będzie jeszcze bardziej poręczny.
Pod pulpitem - Przegląd mniej znanych narzędzi linuksowych
W typowej dystrybucji znajdziemy wiele narzędzi, o których mało kto słyszał. A szkoda – niektóre z nich są bardzo przydatne. W poniższym artykule przedstawiamy najciekawsze z nich.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.