Bezpieczeństwo od początku - Grub 2: Hasła i szyfrowanie
Grub 2 nie jest tylko menedżerem uruchamiania: dzięki niemu możemy dodać do zabezpieczeń naszych systemów kolejną warstwę ochronną.
Malujemy liczbami - Zaprojektuj swoje własne menu rozruchowe z Grub Customizerem
Czy proste czarno-białe menu GRUB-a wprowadza zamieszanie, gdyż ważne wybory nie są należycie wyeksponowane? Może warto to zmienić za pomocą motywów GRUB-a i GRUB Customizera?
Know-HOW
Qubes OS 4.0.1
W tym miesiącu na płycie DVD dołączonej do „Linux Magazine” publikujemy bezpieczny system operacyjny Qubes OS.
Dopalacz - Warsztat: Dopasowujemy SSD na PCIe do naszego sprzętu
Dysk SSD na złączu PCIe może w dużym stopniu przyspieszyć nasz system, jednak musimy najpierw odrobić pracę domową i wybrać odpowiedni produkt do naszego komputera.
W tym samym czasie - Zysk na wydajności dzięki współbieżności w Go
W języku programowania Go różne części programu, które działają równocześnie, mogą się synchronizować i komunikować za pomocą kanałów. Pokażemy, jak to działa, używając przykładu współbieżnego narzędzia do pobierania treści ze stron WWW.
Perełki - Warsztat admina: Kolekcja moreutils
W tym miesiącu administrator Charly bierze na warsztat pakiet Moreutils, testując combine i vidir.
Szybka pamięć - Redis a przechowywanie danych w pamięci
Dzięki Redisowi możemy w łatwy sposób dołączyć do swoich projektów IoT dane binarne i pliki z obrazami.
Blisko serca - Budujemy własny pulsometr
Zbudowany za pomocą Raspberry Pi, konwertera analogowo-cyfrowego i czujnika optycznego pulsometr potrafi monitorować nasze tętno równie dobre jak znacznie droższe urządzenia medyczne.
Wolność i bezpieczeństwo - Proces produkcji Librem 5
Chociaż nie obyło się bez problemów, Purism nie ustaje w staraniach i dąży do wydania wolnego oraz bezpiecznego telefonu.
LinuxVOICE
Ratujemy od zapomnienia analogowe dane
Jeśli mamy stare kasety, VHS lub magnetofonowe, coraz trudniej może nam być znaleźć sprzęt, który je odtworzy. Oto, jak skonwertować te stare analogowe skarby do formatów cyfrowych, aby móc do nich wracać w przyszłości.
Łatwe SSH
EasySSH pozwala nawiązywać połączenia SSH jednym kliknięciem.
Własne skrypty powłoki
Nie musimy uczyć się niskopoziomowych języków programowania, aby stać się zaawansowanymi użytkownikami Linuksa. Wszystko, czego nam trzeba, to skrypty powłoki.
Piękny interfejs
Jeśli chcemy wodotrysków i wielu możliwości konfiguracji, prawdopodobnie naszym najlepszym wyborem jest pulpit KDE, Plasma. Jednak odkrycie wszystkich jego opcji stanowi niezłe wyzwanie.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.