Społeczność ma znaczenie - Projekt {code} pod lupą z Joshem Bernsteinem, wiceprezesem Della
Tematy numeru
Łatwo i przyjemnie - Wykorzystujemy pythonową bibliotekę Tkinter do kontroli Raspberry Pi
Za pomocą Tkintera możemy kontrolować Raspberry Pi za pomocą smartfona bądź tabletu.
Raj dla gracza - Gry retro na Raspberry Pi
Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możemy przekształcić Raspberry Pi w wielofunkcyjną konsolę do gier retro.
Wydaj sobie książkę - narzędzia do publikacji e-booków
LibreOffice, Calibre i Sigil pomagają aspirującym autorom wydać własnego e-booka.
Radykalnie - NoMachine, czyli zdalne rozwiązanie dla komputerów Linux
Potrzebujesz zdalnego dostępu do komputera? NoMachine oferuję tę i wiele innych funkcji.
Przełom - Mozilla zaczyna na nowo z Firefoksem 57
Co nowego w Firefoksie 57 Quantum i dlaczego wprowadzone zmiany są tak istotne?
Zamiatamy - dostosowanie sposobu przechowywania i organizacji danych w przeglądarce
Przeglądarka internetowa przechowuje mnóstwo informacji na temat nawyków użytkownika. Jeśli dbamy o prywatność, warto tę aplikację skonfigurować i wyczyścić.
Szybciej i wyżej - porównujemy cztery najnowsze wydania przeglądarek
Czy wydanie Firefoksa 57 pomoże Mozilli odzyskać dawną chwałę? Porównujemy najnowszego Firefoksa z Chrome’em, Operą i Vivaldim.
Manjaro 17.1.7 XFCE
Na płycie DVD dołączonej do bieżącego wydania „Linux Magazine” znajdziemy znakomitą dystrybucję Manjaro Linux 17.1.7 XFCE.
Egzamin pisemny - zarządzanie fontami w aktualnych pakietach biurowych
Użytkownicy współczesnych aplikacji biurowych często potrzebują ich do czegoś więcej niż tylko napisanie listu czy zaprojektowania ulotki. Jednak czasami, w dobrze znanych pakietach biurowych, zarządzanie fontami testuje naszą cierpliwość, generując błędy, jakich się nie spodziewaliśmy.
Know-HOW
Filmowiec - Programowa zmiana metadanych YouTube
Zamiast ręcznie edytować metadane YouTube, programista Mike Schilli zagłębia się w API YouTube i przekazuje całą pracę skryptom.
Język programowania D: lepsze C
D to dojrzały język programowania o wydajności dorównującej C i ogromnych możliwościach.
KVM – wirtualna alternatywa - Instalujemy środowisko KVM i uruchamiamy maszyny wirtualne
Z darza się, że chcemy przetestować nową dystrybucję Linuksa lub wypróbować nowo poznaną technologię w środowisku linuksowym, lecz nie posiadamy fizycznego sprzętu. Z pomocą przychodzi nam wirtualizacja KVM, dzięki której szybko i bezboleśnie zwirtualizujemy dowolny system operacyjny.
Prawdziwy emulator - praca w terminalu Tilix
Innowacyjne funkcje emulatora terminala sprawiają, że praca w wierszu poleceń jest łatwiejsza i efektywniejsza.
Abstrakcja bez trzymanki - w stronę nowego paradygmatu
Model serverless przenosi abstrakcję w chmurze o cały poziom wyżej. Zobaczmy, dlaczego ta ciekawa nowość zdobywa coraz większą popularność wśród programistów.
Wielka bestia - Warsztat admina: Sysdig
Tym razem nasz autor i specjalista od narzędzi bierze na warsztat kombajn diagnostyczny Sysdig. Jednoczy on w sobie funkcje Lsofa, Iftopa, Netstata, Tcpdumpa i innych.
Na straży kernela - Projekt Kernel Self-Protection zamierza podnieść bezpieczeństwo Linuksa
Podatności w jądrze często prześlizgują się niewykryte. W reakcji na to zjawisko powstała inicjatywa Kernel Self-Protection, której celem jest promocja bezpiecznych technik programowania oddalających ataki, a jeśli jednak komuś uda się włamać – minimalizujących skutki incydentów.
LinuxVOICE
Pochłaniamy wiedzę na temat przejść w FFmpeg
Większość edytorów wideo posiada katalogi standardowych przejść mających zwykle postać wysłużonych efektów przenikania czy wyciemniania. Co jeśli chcielibyśmy czegoś innego? FFmpeg może nam pomóc.
Perełki FOSS
NAJCIEKAWSZE PROJEKTY ze świata wolnego i otwartego oprogramowania. Graham Morrison przygląda się aplikacjom takim jak KIT Scenarist, Inboxer 1.0, Tungsten, rtl_433, Oil 0.3.0 czy Etcher 1.3.0.
Mapa myśli
Compendium porządkuje pomysły i przemyślenia, łącząc je i tworząc z nich złożoną mapę, z pomocą której wyciągniemy wnioski i wydamy decyzje.
Nowa jakość - LFTP
LFTP to alternatywa do zestawu poleceń FTP wspierająca wiele protokołów i posiadająca niezliczoną ilość parametrów. Ferdinand Thommes
Witamy w Linux Voice
Użytkownicy Linuksa zawsze szukają coraz to lepszych narzędzi, które ułatwiłyby im życie. Dobra wiadomość jest taka, że do dyspozycji mamy tysiące wolnych i otwartych narzędzi, więc nasza linuksowa podróż jest niekończącym się procesem odkrywania nowości.
Otrzymuj regularnie aktualne informacje ze świata Linuksa
W prezencie otrzymasz próbne e-wydanie Linux Magazine
Opinie naszych czytelników
Z artykułów dotychczas publikowanych w kolejnych wydaniach Linux Magazine , jestem bardzo zadowolony, ponieważ wyjaśniają problemy i prezentują ciekawe nowości.
5pl173r
Z miesięcznika Linux Magazine korzystam już od 7 lat. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, z których mogę się wiele nauczyć.
Jan M. (toor76)
Fenomenalne źródło wiedzy, z każdym kolejnym numerem zaskoczenie, co w dobie internetu i łatwego dostępu do treści nie jest prostą sprawą.
Staszek J aka Gumiś
Miesięcznik „Linux Magazine” prenumeruję od kwietnia 2016 r. Dla mnie lektura miesięcznika jest bardzo przydatna, ponieważ w jednym miejscu mam sporo potrzebnych informacji.